Ubezpieczenie dziecka na wyjazd

Jak ubezpieczyć dziecko na wyjazd na obóz sportowy?

Wysyłasz swego potomka na obóz sportowy bądź kolonie? Czy oświatowe zabezpieczenie NNW wystarczy? Sugerujemy, jak sprawdzić, czy organizator ma odpowiednie umowy ubezpieczeniowe i jak pomocniczo ubezpieczyć malucha.

Jak sprawdzić organizatora wyjazdu dla dzieci?
Sprawdź dokładnie, czy realizator kolonii lub obozu znajduje się na stronie internetowej kuratorium oświaty i czy ludzie, którym polecasz kontrolę nad dziećmi, mają odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie. Jeżeli dziecko wyrusza z biurem podróży, warto sprawdzić, czy jest ono członkiem jakiegoś ze stowarzyszeń branżowych. Powinna to być ogólnopolska organizacja np. Polska Izba Turystyki, bądź jedno ze stowarzyszeń miejscowych.Dobrym źródłem danych o firmach organizujących wyjazdy dla dzieci jest Internet. Zapytaj dodatkowo o opinię pozostałych rodziców, którzy korzystali z oferty tego podmiotu. Od nich dowiesz się zdecydowanie więcej o opiekunach. A gdy znasz trenerów, z którymi jedzie twój potomek, z pewnością zlecisz im opiekę z większym zawierzeniem.

Ubezpieczenie organizatora wyjazdu
Większość organizatorów posiada tylko OC na rower, czyli ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, z którego pieniądze wypłaca się, kiedy np. dziecko złamie rękę bądź zazna innego urazu. Wysokość zadośćuczynienia zależy od kwot ubezpieczenia umowy NNW i wysokości procentowego uszczerbku na zdrowiu. Dopytaj zatem organizatora, na jaką sumę zabezpieczył dzieci i jakie są warunki ubezpieczenia.Firmy często czynią w tym miejscu liczne oszczędności i wybierają najtańszą kategorię ochrony, która w praktyce ma prawo okazać się iluzoryczna. Nawet gdyby w razie wypadku towarzystwo ubezpieczeniowe spienięży odszkodowanie, to może ono być nadzwyczaj małe.

Ten wpis został opublikowany w kategorii wynajem i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.