Test porównywarek oc

Samochód czy chcemy czy nie musimy ubezpieczyć, poszukujemy w takim razie najtańszego ubezpieczenia OC. Jak się okazuje, przeważnie nawet identyczną polisę w tym samym towarzystwie można kupić w zupełnie rozlicznych cenach.

Kalkulatory ubezpieczeniowe traktujcie je z przymrużeniem oka.

Które towarzystwo ubezpieczeniowe jest tanie ? Na tak zadane pytanie nie da się po prawdzie prawidłowo odpowiedzieć! W pierwszej kolejności firmy zwykle subiektywnie wyznaczają wskaźnik ryzyka dla każdego kierowcy. Uwzględniając zresztą
rozliczne zmienne.

Po drugie każde towarzystwo ubezpieczeniowe właściwie dowolnie daje zniżki i zwyżki. To znaczy, że towarzystwo, które dla danego klienta ma nadzwyczaj korzystną propozycję, dla innego może być do głębi nieatrakcyjne cenowo. Dzieje się tak, mimo że firmy mają wejście do identycznej bazy danych UFG, w jakiej spisuje się historię ubezpieczeniową wszelkiego
kierowcy. Co jeszcze ciekawsze, w szeregu przypadków koszt polisy zależy nie tylko od towarzystwa ubezpieczeniowego, lecz od tego, czy OC kupicie od agenta, za pośrednictwem strony internetowej, bądź opierając się na propozycji jakiejś z internetowych kalkulatorów ubezpieczenia OC/AC.

Na fizycznymn przykładzie postanowiliśmy stwierdzić, jak spore mogą być te różnice. Nasz testowy kierowca to mieszkaniec Warszawy 58-latek, posiadacz 9-letniego Golfa 2.0 TDI mimo pięćdziesięciu procent ulg na poprzedniej polisie i braku wypadku w minionych 12
miesiącach agent Allianz zaproponował nam jedynie 25 % zniżek, dlatego że wziął pod uwagę między innymi kolizję drogową z 2006 r. inni ubezpieczyciele przeważnie sprawdzają ostatnie 2 lata maksymalnie cztery.

Z tego względu ubezpieczenie PZU, mimo że agent PZU dał nam od siebie maksymalne bonifikaty marketingowe, była o 40 % droższa od najtańszej w rankingu. Z kolei MTU zainteresowało się tylko trzema poprzednimi latami historii szkodowej przypomnijmy jedna kraksa likwidowana z ubezpieczenia OC, wskutek tego dostaliśmy czterdzieści % ulg i cenę niewiele ponad 1000 zł, lecz tylko w kalkulacji na stronie towarzystwa ubezpieczeniowego. Po kontakcie telefonicznym z pracownikiem towarzystwa Ubezpieczeniowe, który zlustrował naszą historię w bazie UFG, składka wzrosła o 200 zł!

Okazało się, że urosła do 1999 zł. Pracownik towarzystwa ubezpieczeniowego objaśnił nam, iż w raporcie są 3 wypadki w minionych czterech latach a nie 1 jak oznajmiliśmy. Zanim to wytłumaczyliśmy, sprawdziliśmy jeszcze efekty wyliczeń w Proama. Rezultat analogiczny dwie szkody, ale cena o prawie 350 zł niższa niż w Allianz jej nie widzi. Okazało się, że była druga kraksa, ale niemniej jednak pożyczonym samochodem, natomiast likwidator zgłosił ją na koncie kierującego pojazdem, a nie właściciela wozu.

Co wpływa na wysokość ubezpieczenia?

Wywiad prowadzony przez ubezpieczycieli ma na celu weryfikację niebezpieczeństwa,
jakie z kolei stanowi przesłankę do policzenia wielkości polisy. Niekiedy uwzględnia się
zrozumiałe rzeczy, jak wiek i miejsce stałego pobytu kierowcy, ale niekiedy takie osobliwe, jak kolor pojazdu. Niżej wymieniamy najistotniejsze czynniki, z podziałem na te dotyczące pojazdów oraz też właścicielawozu.

Zdaniem naszej Agencji ubezpieczeniowej Tanie Ubezpieczenia

Jeżeli wyszukujecie najtańszej ubezpieczenia oc na rynku, zacznijcie od wyszukania tanich ofert w porównywarkach OC/AC. W następnej kolejności zróbcie wyliczankę w serwisach tych ubezpieczycieli i… idźcie do mutliagencji ubezpieczeniowej, ponieważ nie wszystkie towarzystwa są dostępne w porównywarkach OC i AC. Tam przedstawiciel towarzystwa pokaże najkorzystniejszą cenę. Ta opcja jest najlepsza i zaoszczędzi wam czas i
pieniądze.

Ten wpis został opublikowany w kategorii ubezpieczenia i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.