Pojazd zastępczy w ramach obsługi Pokolizyjnej

Auto zastępcze w ramach obsługi powypadkowej

W przypadku brania udziału w wypadku, którego sprawcą była osoba trzecia, a nasz samochód uległ poważnemu uszczerbkowi, możemy być pewni, że uzyskamy samochód zastępczy, o czym zresztą informują nas właściwe przepisy.
Jest to możliwe dzięki usłudze „auto z OC sprawcy”. Pierwsze co musisz zrobić to zgłoszenie szkody do towarzystwa w którym jest ubezpieczony sprawca wypadku. Dzięki niej, możemy liczyć na wszechstronną obsługę powypadkową, w skład której wchodzi usługa holowania niesprawnego pojazdu, zgłoszenie szkody do ubezpieczalni, a także wynajem samochodu zastępczego. Mamy do wyboru szeroki wybór aut osobowych, jak i dostawczych. Dzięki temu, możemy liczyć na otrzymanie samochodu, tej samej klasy, co zniszczony. Bardzo dobrej jest to, że wiele firm zajmujących się odszkodowania komunikacyjnymi bierze na siebie odpowiedzialność za dochodzenie roszczenia, jakie wystąpiło z tytułu powstania zdarzenia.
Dzięki tym procedurom, nawet jeśli nasze auto został zniszczone, nie musimy obawiać się, że nie będziemy mieli czym jeździć, jeśli będzie ono w naprawie.

Komu przysługuje samochód zastępczy z OC?

Warto podkreślić, że auto zastępcze z OC sprawcy przysługuje w każdej sytuacji poszkodowanemu, który brał udział w wypadku samochodowym oraz w jego wyniku samochód został uszkodzony, na tyle, aby nie można było się nim bezpiecznie poruszać po drodze. Auto zastępcze przysługuje poszkodowanemu również wtedy, jeśli w wyniku niewielkiej kolizji drogowej samochód pokrzywdzonego został dostarczony do naprawy w warsztacie i konieczne jest czekanie na jego naprawę.
Aby bez problemu otrzymać samochód zastępczy, konieczne jest ustalenie sprawcy wypadku.Warto zaraz po wypadku spisać odpowiednie oświadczenie, a jeżeli w wypadku drogowym brało udział więcej samochodów, to praktyczniejszym rozwiązaniem będzie wezwanie funkcjonariuszy Policji, którzy cała sprawą zajmą siew profesjonalny sposób. Dzięki temu, w późniejszym czasie nie będzie problemu z dochodzeniem swoich roszczeń.

Jak zgłosić szkodę do towarzystwa ubezpieczeniowego?

W dzisiejszych czasach zgłoszenie szkody jest bardzo proste. Najczęściej robi się to za pomocą telefonu dzwoniąc na infolinie danego towarzystwa ubezpieczeniowego. Niektóre z nich umożliwiają zgłoszenie szkody za pomocą strony internetowej. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie zobacz Jak zgłosić wypadek do TUZ

Ten wpis został opublikowany w kategorii wynajem i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.