Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie

Wóz  czy potrzebujemy czy nie trzeba ubezpieczyć, poszukujemy więc taniego ubezpieczenia OC. Jak się okazuje, przeważnie nawet jednakową polisę u tego samego ubezpieczyciela można kupić w zupełnie rozlicznych cenach

Porównywarki ubezpieczeniowe  stosujcie je z przymrużeniem oka. Które towarzystwo ubezpieczeniowe jest tanie ? Na takie postawione pytanie nie można w rzeczywistości trafnie odpowiedzieć !

Przede wszystkim  firmy z reguły subiektywnie oceniają wskaźnik ryzyka dla każdego kierowcy. Uwzględniając przy tym różne zmienne.

W dalszej kolejności każde towarzystwo ubezpieczeniowe właściwie swobodnie przydziela bonifikaty i zwyżki. oznacza to, że ubezpieczalnia, które dla jednego klienta ma niesłychanie korzystną polisę, dla innych może być dogłębnie nieatrakcyjne cenowo.
Dzieje się tak, pomimo że towarzystwa Ubezpieczeniowe mają wejście do identycznej bazy danych UFG, w jakiej utrwala się historię ubezpieczeniową wszelkiego kierującego. Najciekawsze jest to że, przeważnie cena ubezpieczenia oc zależy nie tylko od  ubezpieczyciela, również od tego, czy polisę nabędziecie od agenta, za pośrednictwem infolinii towarzystwa, lub w oparciu propozycji jednej z internetowych porównywarek ubezpieczenia OC.

Na namacalnym przykładzie zdecydowaliśmy się sprawdzić, jak wielkie mogą być te różnice. Nasz przykładowy kierowca to mieszkaniec Krakowa 34-latek, kierowca 6-letniego BMW 320i. pomimo 50 procent ulg na dotychczasowej polisie i braku wypadku w poprzednich 12 miesiącach agent Allianz zaproponował nam jedynie 30 proc. zniżek, albowiem wziął pod uwagę kolizję drogową  z 2007 r. inne towarzystwa w większości wypadków analizują  ostatnie dwa lata  maksymalnie 6.

Z tego względu ubezpieczenie PZU, pomimo że agent PZU dał nam od siebie maksymalne bonifikaty marketingowe, była o ponad 40 % droższa od najtańszej w zestawieniu. Z kolei MTU zainteresowało się ledwie trzema ostatnimi latami przeszłości ubezpieczeniowej przypomnijmy jedna szkoda zgłoszona z ubezpieczenia OC, tym samym zdobyliśmy 40 % bonifikat i cenę trochę ponad 720 zł, lecz tylko w kalkulacji na stronie towarzystwa. Po kontakcie telefonicznym z pracownikiem towarzystwa Ubezpieczeniowe, który przejrzał naszą historię w bazie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, cena wzrosła o 300 zł!
Okazało się, że urosła do 1350 zł. Pracowniktowarzystwa wytłumaczył nam, że w raporcie zgłoszone są dwie wypłaty z oc w ostatnich 4 latach a nie 1 jak stwierdzaliśmy. Zanim to wyjaśniliśmy, przetestowaliśmy jeszcze rezultaty obliczeń w Gotthaer. Wynik analogiczny – 2 wypłaty z oc, pomimo tego cena o prawie 450 zł niższa niż w Allianz Gotthaer jej nie widzi. Okazało się, że była druga kraksa, ale niemniej jednak pożyczonym pojazdem, mimo to likwidator zapisał ją na koncie prowadzącego  samochodem, a nie właściciela auta.

Zamieszanie wynika z tego, że bazę sporządzają same towarzystwa. Jak widać, w takim układzie o omyłki nietrudno. Dementować je trzeba u ubezpieczyciela, jaki popełnił omyłkę. Nie ma co się łudzić, że uda się naprostować całą sytuację w oparciu o pokazaniu ulg z ostatnich polis, bowiem towarzystwa zazwyczaj ich nie uwzględniają. Odszukanie taniego ubezpieczenia w żadnym razie nie jest takie łatwe, od czego powinno się zacząć? Najprościej od wstępnej weryfikacji tego, które towarzystwa ubezpieczeniowe mają najlepsze dla was oferty. Powinno się rozpocząć od firm, w których już mieliście jakiekolwiek polisy. Wybierając kolejną, możecie spodziewać się dodatkowych ulg. Następnie powinniście posłużyć się internetową porównywarką. W sieci wynajdziesz kilka serwisów www tego typu wpisując w Google kalkulator oc.

W każdym z nich wypełnienie formularza niezbędnego do obliczenia składki trwa 5 minut. Naturalnie, wszyscy użytkownicy twierdzą, iż są niedokładne, często nie uwzględniają rzetelnej historii ubezpieczeniowej, lecz polegają na deklaracjach nie zawsze prawdziwych ludzi wypełniających formularze. Zarzuca się im też, że ukazują polisy towarzystw, które więcej płacą dla pośrednika. Banalnie jest to sprawdzić opierając się na kalkulacji w innych kalkulatorach ubezpieczeń. Sprawdziliśmy i to – wynik rzeczywiście tak jest!! Oferty są różne.

Co ma wpływ na cenę ubezpieczenia?

Wywiad prowadzony przez ubezpieczycieli ma na celu weryfikację ryzyka, jakie z kolei stanowi przesłankę do obliczenia wysokości polisy. Niekiedy uwzględnia się jasne rzeczy, jak wiek i miejsce zamieszkania właściciela samochodu, ale od czasu do czasu takie dziwne, jak barwa auta. Poniżej wymieniamy najistotniejsze składniki, z podziałem na te dotyczące pojazdów oraz też właściciela samochodu.

Pojazd

Marka  model  – statystyka wykazuje, jakie rodzaje, a nawet wersje, zazwyczaj uczestniczą w wypadkach i kraksach.
Pojemność i moc silnika – im większe tym wyższa cena ubezpieczenie.
Przebieg – liczący się jest także stan wskazań licznika ale również planowany roczny przebieg.
Okres posiadania wozu – im dłużej, tym mniej za polisę.

Kierowca

Bonus-malus – innymi słowy historia ubezpieczeniowa i wiążące się z nią zniżki względnie zwyżki.
Data urodzenia – ludzie młodzi to grupa zwiększonego ryzyka w większości wypadków do 29 roku życia płaci się więcej.
Okres posiadania prawa jazdy – im krócej tym drożej.
Miejsce stałego pobytu – mieszkańcy dużych miast płacą najwięcej.
Profesja – to znaczy wolna amerykanka zniżki zwyżki wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe nagradzają kogo chcą.

Nasze założenia do obliczeń

Samochód – data produkcji 2006 BMW 320i., moc 150 kM przebieg 200 tysięcy km, przebieg w ciągu 12 miesięcy roczny około 10 tysięcy kilometrów nie więcej niż jeden miesiąc poza granicami kraju, auto na chodzie i nierozbity, ściągnięte z zagranic parkujący pod chmurką w centrum Lublina.

Właściciel – mężczyzna, 44-latek, mieszkający w centrum Gdańska, prawo jazdy od 15 lat, 50 % zniżki z ostatniej polisie i 1 szkoda w ciągu 6 lat.

Porównanie propozycji Link 4

To jedno z największych towarzystw oferujących polisy przez internet.  Bez względu, z której porównywarki używaliśmy, propozycje Link4 były w piątce najtańszych.

Jak się okazało, w istocie Link4 jest sporo tańszy. Oferta policzona w kalkulatorze na stronie ubezpieczyciela była niższa od najkorzystniejszej propozycji.
Cena ubezpieczenia OC nabytego z wykorzystaniem kalkulatorów – 1258-1658 zł
Koszt ubezpieczenia OC na stronie Link – od 1165 zł
Polisy Link4 sprzedają również multiagencje i u agenta Link4 o dziwo wyszło najtaniej niż w innych kanałach dystrybucji 851 zł z 12-to miesięczną subskrypcję NaviExperta na smartfona i assistance obejmujące uszkodzenie opon.

Porównanie propozycji Liberty Ubezpieczenia<br>

Liberty Direct pewien przestało być klasycznym directem i przeobraziło na Liberty Ubezpieczenia. Pomimo to propozycje tej ubezpieczalni wciąż są ciekawe cenowo, zwłaszcza jeżeli weźmie się pod uwagę to, iż w ramach ubezpieczenia oc dostajemy ubezpieczenie NNW.

Obliczona składka w formularzu na witrynie internetowej towarzystwa była o 27 zł tańsza od najtańszej propozycji znalezionej w porównywarce ubezpieczeniowej.

Przekręciliśmy na infolinię towarzystwa. Tam po podaniu numeru PESEL dowiedzieliśmy się, że w UFG zarejestrowano nie jedną, ale 2 kolizje składka za samo OC, bez assistance i NNW, jest o 250 zł większa.
Koszt ubezpieczenia OC kupowanego za pośrednictwem kalkulatorów – 365-988 zł – Kalkulatory ubezpieczeń w tym przypadku były raczej niezgodne

Wartość polisy OC w zakupie na portalu od 1112 zł – Jak się okazuje, wszystkie kalkulatory oc mocno przeszacowały wysokość OC w Liberty Ubezpieczenia.

Cena ubezpieczenia OC kupionego za pośrednictwem infolinii 1264 zł – Doradca infolinii zaoferował nam ofertę o wiele droższe aniżeli kalkulator  na stronie towarzystwa w obliczeniach zawarto dwie wypłaty z oc, a nie 1, jak w innych .!

Policzona składka u agenta Liberty Ubezpieczenia. Kolejny raz najtaniej w innych kanałach dystrybucji ubezpieczeń cena wynosiła 52|6

Ubezpieczyciele nieustannie kuszą Bonusami.
Towarzystwa ubezpieczeniowego od lat zabiegają o klientów specjalnymi opcjami w postaci ubezpieczenia NNW lub assistance. Co ciekawe, trafiliśmy na takie towarzystwa, w których samo oc była droższa niż w pakiecie z NNW! Coraz więcej ubezpieczalni kusi klientów bonusami rodem z Lidla czy Małpki. PZU dla nowych klientów proponuje do końca stycznia opust 10 groszy na każdym litrze benzyny na stacjach Lotos oraz udział w losowaniu pojazdów oraz rowerów. Gotthaer uderza w ton rozsądku, albowiem nowym klientom oferuje kursy szlifowania techniki jazdy. Link4 daje tymczasem roczny abonament nawigacji NaviExpert na smartfony. Inne Towarzystwa oferują zaledwie rabaty na kupno polis online.

Porównywarki ubezpieczeniowe – traktujcie je jako sugestię

Jeżeli Chcecie skorzystać z kalkulatora oc? Musicie przygotować się na mozolne wypełnienie wielu pól formularza zawierającym pytania dotyczące Was i auta bez nich nie otrzymacie kalkulacji. Niektóre serwisy chcą zarówno numeru PESEL, z wykorzystaniem którego  można sprawdzić historię właściciela samochodu w UFG.

Tymczasem obojętnie z którego kalkulatora ubezpieczeń skorzystacie, bądźcie świadomi tego że, że zostaniecie zasypani setkami wiadomości z przeróżnych firm ubezpieczeniowych, od konsultantów pracujących w konkretnej porównywarce, a za kilka tygodni może i ofertami najtańszych kredytów oznacza to garnków.

Zdaniem naszej Agencji ubezpieczeniowej
etapia Ubezpieczenia

Jeżeli poszukujecie taniej polisy|najtańszego  ubezpieczenia oc na rynku, rozpocznijcie od wyszukania tanich ofert w kalkulatorach OC/AC. W następnej kolejności zróbcie wyliczankę w serwisach tych ubezpieczycieli i… przejdźcie się do agencji ubezpieczeniowej, ponieważ nie wszystkie firmy ubezpieczeniowe są dostępne w kalkulatorach OC i AC. Tam przedstawiciel towarzystwa przedstawi najkorzystniejszą polisę. Ta opcja jest najrozsądniejsza i zaoszczędzi tobie czas i pieniądze.

Ten wpis został opublikowany w kategorii ubezpieczenia i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.