Ceny ubezpieczenia OC

Co wpływa na cenę ubezpieczenia auta i po co w ogóle porównuje się oferty?
Na cenę ubezpieczenia ma wpływ bardzo dużo czynników, takich jak marka auta, pojemność silnika, wiek posiadacza pojazdu, miejsce, gdzie wykorzystuje się auto. Co więcej sektor ubezpieczeń znajduje się w nieustającym ruchu, co oznacza, że ceny często się zmieniają. Jak więc sprawdzić koszt i wybrać konkurencyjną ofertę?

Od czego zależy cena OC lub AC?Końcowa cena zabezpieczenia samochodu zależy od tego, jaki pojazd chcesz ochronić, ile masz lat, czy miałeś w poprzednich latach kolizję oraz od Twoich oczekiwań względem oferty. Jeśli chcesz wykupić samo OC, zapłacisz najmniej. Niestety zabezpieczenie obligatoryjne nie da Ci kompletnej asekuracji, nie obejmuje jednak zdarzeń, w których to Ty, jako sprawca szkody będziesz potrzebował zreperować auto, nie ochrania od ryzyka kradzieży. Dlatego wielu kierowców decyduje się na pakiet OC i AC, który zdoła indywidualnie dobrać do swoich potrzeb. Możliwości jest masa.

Jakie dane są potrzebne do obliczenia składki OCP?Ażeby przygotować polisę, zakłady ubezpieczeń muszą dość porządnie Cię poznać – Twoją historię ubezpieczeniową oraz potrzeby, o ile kupujesz pakiet OC/Autocasco. Musimy, stąd też wpisać sporo danych do formularza, jaki będzie bazą do przygotowania indywidualnej propozycji.
Pamiętaj, iż to co dla Ciebie wydaje się bez znaczenia, dla towarzystwa ubezpieczeniowego stanowi ważne dane. Na ich podstawie przelicza ryzyko ubezpieczeniowe, jakie poniesie w skutek przypuszczalnej kolizji.  Nawet delikatna zmiana w wprowadzonych informacjach może w gigantycznym stopniu zmienić finalną polisę, gdyż nawet informacje składają się na szacowane ryzyko, jakie ubezpieczyciele wliczają w swoje koszty. Wobec tego gdy nie masz pewności, co wpisać w formularz, nie gdybaj odpowiedzi, ale sprawdź ją, a w razie wątpliwości skontaktuj z konsultantem. Pamiętaj, iż tylko przekazanie autentycznych wiadomości pozwoli towarzystwu na przyrządzanie rzetelnej oferty.
Samodzielne uzupełnienie kolumn zajmie wyłącznie kilka minut! Wbrew pozorom to niesłychanie proste. Ułatw sobie sprawę i przygotuj potrzebne dane od razu -numer rejestracyjny, datę końca polisy ubezpieczeniowej, numer VIN – to te najważniejsze. Zastanów się dodatkowo, jakie uzupełniające ubezpieczenie byłoby Ci odpowiednie. Gdy przechowujesz samochód pod blokiem w niebezpiecznej dzielnicy, może przydałoby Ci się zabezpieczenie od ukradnięcia samochodu. Jeśli często podróżujesz po Polsce – być może truck assistance z możliwością holowania?

Po co porównywać propozycje i jak wybrać tę najlepszą?W zależności od TU ceny mogą się różnić. Gdy gubisz się wśród informacji, od czego zależy opłata ubezpieczenia samochodu, skorzystaj z naszej porównywarki, ażeby poznać jak najwięcej ofert w krótkim terminie. To świetny sposób, ażeby migiem przeszukać propozycje z wielu zakładów. W przeciwnym razie na własną rękę powinieneś zaglądać na strony pojedynczych firm i za każdym razem wypełniać formularz, ażeby móc porównać oferty.

Ten wpis został opublikowany w kategorii wynajem i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.